Poniedziałek, 28 maja 2018, Augustyna, Ingi, Jaromira | ślub, zdjęcia ślubneWyślij ślubne zawiadomienie ›

Na skróty

Na skróty
 

Sonda ślubna

Kiedy w podróż poślubną ?

Ankieta
niezwłocznie po ślubie
w najbliższych tygodniach po ślubie
nie wcześniej niż za pół roku
nie planujemy podróży poślubnej
trudno powiedzieć

Profesjonalny makijaż ślubny

20.05.2007

Drogie Panie, nie ma co ukrywać, że dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu. Wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik.

Ten dzień ma być spełnieniem marzeń. Powinniśmy się więc przygotować do niego nie tylko pod względem stroju, ale także fryzury i makijażu. Nie trzeba jednak przesadzać z nowościami. Idealny wygląd to natura przy jednoczesnym podkreśleniu zalet i ukryciu wad. Najlepszym sposobem na osiągnięcie idealnego wyglądu i pięknego makijażu jest poproszenie o pomoc profesjonalisty. Nie tylko zadba on o wspaniały i trwały makijaż, ale także podczas wykonywania makijażu próbnego doradzi i udzieli cennych porad kosmetycznych jak przygotować cerę. Ważne jest bowiem by cera wyglądała świeżo i jędrnie. Na miesiąc przed planowaną uroczystością warto wybrać się na oczyszczenie cery (szczególnie jeśli ma ona skłonności do wyprysków i zanieczyszczeń). Należy pamiętać by nie zostawiać tego na ostatni moment, gdyż skóra potrzebuje czasu na regenerację. Trzeba także zadbać o jej odpowiednie nawilżenie, gdyż makijaż lepiej utrzymuje się na odżywionej skórze. Wskazane jest także nawilżyć ją od środka pijąc wodę mineralną i od zewnątrz wybierając się do kosmetyczki na odpowiednie maseczki i zabiegi. Nie zapominajmy także o ustach, na spierzchniętych pomadka wygląda nieświeżo i nieelegancko. Gdy te kosmetyczne zabiegi mamy za sobą i cera jest idealnie przygotowana na wykonanie makijażu – zaczynamy.

By zadbać o trwałość, nakładamy bazę pod podkład, utrwala ona i matowi cerę. Makijaż ślubny jest nie tylko makijażem dziennym, naturalnym, ale i po części makijażem do fotografii oraz na wieczór. Nie można więc przesadzać z perłowymi cieniami i rozświetloną cerą gdyż na zdjęciach pojawia się blinki. Niewątpliwe znaczenie ma także odpowiednia jakość używanych kosmetyków o czym powinien wiedzieć każdy profesjonalny makijażysta.

Po nałożeniu bazy przechodzimy do podkładu odpowiednio dobranego do rodzaju cery. Dobrze jeśli jest to podkład trwały i kryjący tak by cera była idealna. Pod oczy, w zmarszczki mimiczne czy ewentualne przebarwienia i wypryski nakładamy korektory. Dzięki nim oczy wyglądają na świeże i wypoczęte. W przypadku zaczerwienienia, oczy zakraplamy kroplami, które obkurczają naczynia krwionośne dzięki czemu oko się wybieli. Po nałożeniu bazy, podkładu i korektora chusteczką zdejmujemy nadmiar produktów oraz wytworzone sebum. Na tak przygotowaną twarz jako uwieńczenie nakładamy puder. Najlepiej transparentny i fixujący, utrwali on ostateczny efekt.

Następnym krokiem jest malowanie oka. Najbezpieczniejsze są satyny, które ożywiają oko, dodają im blasku, nie są tak nudne jak cienie matowe, ale też nie tak świecące jak cienie perłowe. Najodpowiedniejsze kolory to pastele, palone róże, brzoskwinki, łososie, śliwki, szarości, biele, ekri, złoto, srebro.

Kolorystyka makijażu dobierana jest już podczas makijażu próbnego. Makijażysta powinien zaproponować by makijaż nawiązywał do całości stroju np.: koloru sukni lub do zdobień, dodatków, może wiązać się z kolorem kwiatów w bukiecie. Całość postaci powinna być harmonijna i spójna.

Gdy oko jest pięknie wycieniowane można także delikatnie podkreślić je kredką, najlepiej lekko roztartą. Tusz zawsze powinien być wodoodporny tak by panna młoda w chwilach szczególnego wzruszenia nie pozbyła się całości tak misternie wykonanego makijażu.

Nie można także zapomnieć o odkurzeniu brwi i ich uczesaniu, winna to być jedna
z ostatnich czynności. Następnie lekko rozświetlamy kości policzkowe i przez użycie różu nadajemy twarzy idealny kształt. Różem muskamy także skronie, koniuszek nosa i brodę tak by nadać twarzy subtelnego uroku i świeżości. Na samym końcu malujemy usta. Jeśli używamy konturówki to w kolorze naturalnym tak by nie tworzyła wyraźnego obrysu ust. Ma ona tylko zabezpieczyć błyszczyk, czy pomadkę przed rozmazywaniem. Usta najlepiej pomalować trwałą pomadką i nałożyć na nie błyszczyk by nadać im trójwymiarowości i ponętności. Po tych ostatnich szlifach makijaż zostaje zakończony sukcesem. Efekt całościowy satysfakcjonuje
i zachwyca nie tylko pannę młodą ale całe zebrane w kościele i na weselu towarzystwo. Pozostaje więc życzyć Wszystkiego Najlepszego na nowej drodze życia.


Katarzyna Kałek – charakteryzator, wizażysta.

www.faceofart.pl

 

                


Jeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas

Artykuły

Kolory na ślubie