Poniedziałek, 28 maja 2018, Augustyna, Ingi, Jaromira | ślub, zdjęcia ślubneWyślij ślubne zawiadomienie ›

Na skróty

Na skróty
 

Sonda ślubna

Kiedy w podróż poślubną ?

Ankieta
niezwłocznie po ślubie
w najbliższych tygodniach po ślubie
nie wcześniej niż za pół roku
nie planujemy podróży poślubnej
trudno powiedzieć

Film czy fotografia ?

28.02.2012

Ta decyzja nie wymaga komentarzy. Filmu czy fotografii ślubnej nie zamawiamy tylko dla siebie, lecz w celu upamiętnienia tego dnia i podzielnia się wrażeniami z innymi. Przypomnijmy sobie jakie wrażenie robi na nas wyszukane wśród innych zdjęć, ślubne zdjęcie babci- to jest tradycja.

Co wybrać, film czy fotografię. Ta decyzja często budzi kontrowersje i kłótnie pomiędzy stronami. Z perspektywy naszych doświadczeń z lat 90-tych ubiegłego stulecia i ostatnich lat , śmiało możemy powiedzieć, że jedno i drugie nie powinno się wykluczać. W ocenie rozmówców zdjęcia chętniej oglądają kobiety przy kameralnych spotkaniach z przyjaciółkami, zaś film oddaje bardziej rzeczywistość tamtych lat i chętniej oglądany jest w grupach i spotkaniach rodzinnych.

 

Jedynym problemem wyboru obu usług (fotografii i filmu) są zbyt wysokie koszty, przyczyn należy chyba szukać w samej technologii i niezrozumienia stopniu trudności jaki dzieli obie te usługi. Na naszym rynku z niezrozumiałych powodów ceny usług fotograficznych są dużo wyższe od usług filmowych - to jest absurd, ponieważ koszty usługi fotograficznej są wielokrotnie niższe. Sztuka filmowa jest bardziej skomplikowaną technologią i wymaga dużo większej wiedzy fachowej i sprzętu.

Dziś producenci aparatów fotograficznych prześcigają się w wyręczaniu u fotografów artystycznego myślenia. Obecnie fotograf musi naprawdę chcieć, by zrobić złe zdjęcie a jak mu przypadkiem coś nie wyjdzie, to ma w zapasie Photoshopa. Nie oznacza to wcale, że nie ma dobrych fotografów, chce tylko powiedzieć, że niektórzy fotografowie podczas sesji ślubnych i reportażu zbyt często nadużywają spustu (zdjęcia robione serią). Głośna seria migawki aparatu skutecznie zakłóca słowa rodziców podczas błogosławieństwa lub przysięgę w kościele. Tak sytuacja jest trudna od zaakceptowania przez Młodą Parę, ale wina nie jest w sprzęcie tylko w osobie.

Natomiast sztuka filmowa wymaga bardzo drogiej technologii, dużej wiedzy nieosiągalnej dla typowych wideo rejestracji. Dziś film i fotografie robią wszyscy stad tyle kontrowersji wśród filmowców i taka zła opinia o usługach weselnych.

-------------------------------------------

 

ŚLUB, to jest jedyny i niepowtarzalny dzień w Twoim życiu, wiec nie pozwól sobie na zrobienie z niego piekła. Zanim podejmiesz decyzję, co do organizacji własnego ślubu lub jakiejkolwiek życiowej imprezy - zadzwoń, a my pomożemy Ci zrealizować Twoje marzenia!

AGAFILM to firma z tradycją i 20 letnim doświadczeniem w branży usług ślubnych i organizacji imprez. Prezentujemy szeroką ofertę usług filmowych, jak i fotograficznych - od profesjonalnego reportażu po profesjonalne sesje zdjęciowe w studio lub plenerze. Ponieważ warunki atmosferyczne nie zawsze pozwalają na zdjęcia w plenerze, dlatego tylko u nas, przy usłudze kompleksowej foto-video bez żadnej dopłaty łączymy sesje plenerową z sesją w studio. Tylko U NAS możecie zamówić samą usługę operatorską (bez montażu) obejrzeć swój roboczy materiał filmowy i ocenić pracę operatora - samodzielnie zmontować swój film u siebie w domu lub na naszych zestawach montażowych. Scenariusz montażu i muzykę do filmu uzgadniamy wspólnie. Przed zgrywaniem dokonacie kolaudacji (oceny) filmu na stole montażowym, wniesiecie poprawki do scenariusza.Zapewniamy gwarancję stałej ceny zawartej w umowie. Wszelkie rozliczenia realizujemy po wykonaniu każdej z usług. FOTO REPORTAŻ + SESJA + FILM to usługa kompleksowa dla klientów zamawiających dodatkowo usługę video. Niezrealizowane sesje plenerowe w dniu ślubu przenosimy na inny dogodny dzień wykorzystując 5% rabat.


Szczegóły dotyczące oferty znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.agafilm.pl


Jeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas

Artykuły

Kolory na ślubie